+421 917 998 113

Technológie

 

KBA Performa 74 Ofsetový konvenčný stroj

Základ tlačiarne. Je to konvenčný stroj pre potlač papierových médií.

Rýchlosť tlače je 15.000 hárkov za hodinu. Obsahuje 5 agregátov. Formát stroja 500 x 700 mm.

Hlavné výhody

 • Vysoko nákladová tlač
 • Vysoká kvalita tlače
 • V súčasnosti najviac rozšírený spôsob tlače

Vhodná na potlač

 
 

KBA Genius 52 UVOfsetový UV stroj

Ide o stroj disponujúci technológiou suchého UV ofsetu. Dokáže potláčať nesavé materiály vo vysokom rozlíšení. Obsahuje 5 agregátov. Formát stroja 520 x 360 mm.

Materiály sú po vytlačení ihneď použiteľné k ďalšiemu spracovaniu. Ide o ekologickú tlač pre stredné a vysoké náklady. 5 agregát využívame k zefektívneniu produktov.

Potláčame striebornou, zlatou farbou, UV lakmi a inými špeciálnymi farbami vhodnými pre tento stroj.

Hlavné výhody

 • Neobsahuje vlhčenie – vyššia presnosť pasovania
 • Vyššia sýtosť farieb – čierna je čiernou
 • Širší gamut
 • Nižšia makulatúra okolo 15 hárkov
 • Potlač materiálov do hrúbky 0,8 mm

Vhodná na potlač

 
 

Agfa Anapurna 2050iVeľkoformátový digitálny UV stroj

Rýchlosť a kvalita tohto stroja prináša produktivitu, ktorá je pre nás kľúčová. Pracuje s vysokou presnosťou bodových pozícií, má vylepšený vytvrdzovací systém a vysoko účinné tlačové hlavy.

Ide o robustný tlačový systém, umožňujúci pracovať s materiálmi v rolách, aj s doskovými materiálmi do hrúbky až 4,5 cm. Maximálna možnosť tlače je až 205 cm. Stroj využíva systém so siedmymi špeciálnymi UV vytvrdzovanými atramentami. Okrem základnej sady atramentov CMYKLcLm je možné z dvoch tlačových hláv tlačiť aj bielou farbou, ktorá veľmi rozširuje možnosti využitia tlačového systému. Systém využíva Asanti RIP.

Hlavné výhody

 • Potlač od 1 ks
 • Potlač rôznorodých materiálov (papier, plast, drevo, sklo a iné)
 • Potlač do hrúbky 4,5 cm
 • Potlač doskových materiálov o rozmere 205 x 305 cm
 • 7 módov pre tlač (max. kvalita 720 x 1440 dpi)

Vhodná na potlač

 
 

Epson 9880 PROVeľkoformátový digitálny waterbase stroj

Kvalitné grafické výstupy s vysokým rozlíšením ponúka tento veľkoformátový digitálny stroj vďaka atramentovým farbám na vodnej báze.

Stroj pracuje na vodnej báze farieb. Využíva potlač materiálu 6-timi farbami CMYKLcLm. S obľubou ho využívajú fotografi k tlači fotiek. S kvalitnými papiermi od firmy Hanemühle dosahuje exkluzívne výsledky.

Hlavné výhody

 • Tlačové rozlíšenie 2880 x 1440 dpi
 • Ostré kontúry
 • Široký gamut

Vhodná na potlač

 
 

Xerox Versant 2100 PressDigitálny hárkový stroj

Je ideálnym kreatívnym a profesionálnym pomocníkom pre tlačoviny ako vizitky, letáky, svadobné oznámenia, či pozvánky.

Spojenie vysokoautomatizovaného stroja s vysokou kvalitou tlače. Rýchlosť tlače je 100 A4 strán za minútu, navyše zvládne potlačiť širokú škálu médií od 52g/m2 do 350g/m2. Má najvyššie rozlíšenie tlače vo svojej kategórii a to 2400x2400 Dpi. Maximálny formát tlače je 330x600 mm. Tlačiareň je určená do prostredia zvýšených nárokov na kvalitu tlače, správu farieb a produktivitu. Pracuje na báze práškových atramentov.

Hlavné výhody

 • Vysoká rýchlosť
 • Vysoká kvalita
 • Široká škála médií

Vhodná na potlač

 
 

Ricoh Aficio SG 3110DN + zapekacie zariadenieSublimačný set

Plnofarebná sublimačná tlač na textil je najkvalitnejšia a najbrilantnejšia tlač vďaka sublimácií špeciálnych farieb, ktoré preniknú do pórov materiálu. Vytvára tak súvislú plochu farby, čo je výhodou pri strečových materiáloch, kde pri natiahnutí ostáva materiál prefarbený. Ide o potlač bezkonkurenčnú po stránke farebnosti, stálosti a odolnosti v porovnaní s inou technológiou.

Sublimačný set využíva technológiu prenosu farby z jedného média na druhé. Následne sa farba pomocou ďalšieho zariadenia vytvrdí. Ideálne riešenie pre potešenie blízkych.

Hlavné výhody

 • Výroba od 1ks
 • Rýchlosť výroby
 • Živé farby

Vhodná na potlač

 
 

Konsberg XN44 Rezací a frézovací stroj

Rezací a frézovací stôl od firmy Esko je vysoko produktívne zariadenie, ktoré pomocou nástrojov umožnuje rezať, vyrezávať, frézovať a finalizovať široký rozsah materiálov.

Momentálne v Bratislave sme prví, ktorí majú tento model, ktorý je osadený nástrojovou hlavou MultiCut HP. Hlava MultiCut HP (HighPower) disponuje okrem štandardných rezacích a ryhovacích nástrojov aj frézou, ktorá má výkon až 3 kW. Pomocou softvéru ArtiosCAD sme schopní generovať nielen štandardy FEFCO a ECAMA , ale aj vlastné konštrukcie Pop displejov v 2D a 3D modeloch. Orezová cesta a I-cut značky sú generované priamo z Asanti RIPu, a tým zaručujú presnosť a jednoznačnosť zladenia grafiky so štrukturálnym dizajnom. Maximálna rýchlosť je 50 m/ min, maximálny rozmer 2270x3575 mm a maximálna výška materiálu je 50mm.

Hlavné výhody

 • Rezanie, frézovanie malých nákladov
 • Vysoká presnosť na detaily
 • Frézovanie dreva, hliníkových dosiek, plexiskla
 • Rezanie plastov, papiera, lepeniek, samolepiek

Nástroje

 
 

Kala 1650 Laminovací stroj

Kala Mistral 1650 patrí medzi najlepšie laminovacie stroje v Európe. V roku 2015 bol v SGIA v kategórií laminovacích strojov ocenený najvyššou cenou. Poskytuje kvalitné výsledky tak pri laminovaní ako aj pri kašírovaní. Film pre laminovanie je valcom ohriaty na 30-60°C čím sa zlepšuje polymerizácia na substráte.

Špeciálny stroj na ochranu materiálov pomocou lamina. Stroj je možné použiť aj na kašírovanie. Šírka laminovania je 1600 mm. Materiály pre laminovanie sú: matné, lesklé, štruktúrované lamino a iné špeciálne ako napr. holografické.

Hlavné výhody

 • Laminovanie aj kašírovanie
 • Obojstranné laminovanie
 • Možnosť laminovať do hrúbky 4,5 cm

 

 
 
 

Label drop E35 + poly mix c80 Živicový set

Ponúkame živicové samolepky s 3D efektom. Vrstva živice chráni a súčasne zvýrazňuje grafiku.

Živicovací set pozostáva z mixéru polyuretánovej živice POLY MIX C80 a poloautomatického pneumatického dávkovača LABEL DROP E35. Pomocou týchto dvoch zariadení sa živica aplikuje na materiály. Vytvárame efektnejšie tzv. živicové samolepky, ktoré sa následne lepia na darčekové predmety, na brožúry alebo menovky na konferencie. Živica je prevažne čírej farby, ale sú k dispozícii aj rôzne glitre.

 
 

Perfecta 92 TS Rezací stroj

Každý papier, každý materiál, ktorý príde do tlačiarne, sa musí pred vstupom do tlačového stroja naformátovať. K tomuto účelu slúži rýchlo-rezačka.

Dnes je rezačka vybavená softvérom, pomocou ktorého naprogramujeme automatizáciu pri rezaní napr. vizitiek. Šírka rezu je v našom prípade 92 cm. Výška stohu, ktorý sa dá na jeden krát reznúť je 12 cm. Do pamäti sa vôjde 100 zákaziek. Rezačka je vybavená kontrolnými senzormi, aby neprišlo k úrazu. Po bokoch sú vzdušné stoly pre ľahšiu manipuláciu s materiálom.

 

 
 

Horizont AFC-566F Falcovací stroj

Pre skladanie do požadovaného formátu používame Horizon AFC-566F. Poskladáme širokú paletu rôznorodosti príbalových letákov, skladačiek, vkladačiek, katalógov či prospektov.

Falcovačka Horizont AFC-566F je plne automatizovaný skladací stroj vybavený 6 kapsami, 1 nožom a 2 kapsami pod nožom. Slúži na skladanie papiera. Pamäť obsahuje 17 preddefinovaných lomov. Opakované zákazky sa dajú uložiť do internej pamäti. Formát rozloženého papier a je 55 x 85 cm. Ako opciu v stroji používame bigovacie a perforačné kolieska. Maximálna rýchlosť skladania je až 42000 ks letákov formátu A4 za hodinu.

 

 
 

Horizont SPF-200A + FC-200A Väzba V1

V1 je jedna z najrozšírenejších typov väzieb a zároveň najjednoduchšia. Jednotlivé listy sú zložené do seba a zošité spinkami.

Stroj na šitú väzbu V1 Horizont SPF-200A/FC-200A je vybavený farebnou dotykovou obrazovkou pre zabezpečenie jednoduchého ovládania. Zmena medzery skladacích valcov je automatizovaná. Za účelom výroby dokonalých brožúr je stroj vybavený inštalovaným zásobníkom vyrazených chybných zložiek a priehradkou ručného podávania. Máme k dispozícii dve veže, čo predstavuje 80 stránkovú brožúru + ručne vkladanú obálku. Ako opciu vieme použiť skoby s očkami. Samotné veže sa používajú pri skladaní zložiek pre väzbu V2. Pre opakované zákazky slúži pamäť, čo nám urýchľuje prípravu. Maximálna rýchlosť zošívania je až 4000 ks brožúr formátu A4 za hodinu.

 
 

ECO S 360 A ERWŠpirálovacie stroje

Viazací stroj pre kovové hrebene 2:1 a viazací stroj pre kovové hrebene 3:1.

Špirálovacie stroje slúžia k viazaniu malých a stredných nákladov konferenčných brožúr, blokov, stolových a visiacich kalendárov. Máme k dispozícii dva pomery vzdialeností dier na dierovanie pre brožúry s menším počtom strán a aj s väčším. Silná a stabilná kovová konštrukcia viazacieho zariadenia je s elektrickým dierovaním a ručným uzatváraním. Súčasne predieruje do 22 listov papiera A4 80 g. Zviaže až do 135 listov 80 g papiera (priemer hrebeňa 5,5 až 16 mm). Rýchlosť viazania závisí od zručnosti pracovníka.

 
 

KAS Creasematic Auto50 Bigovací stroj

Bigovanie (ryhovanie) je proces, ktorým sa na hrubšom papieri vytvorí drážka v mieste, kde sa bude skladať ( zohýbať).

Výkonný automatický stroj pre bigovanie a perforáciu. Jednoduché nastavenie pomocou displeja. Formát rozloženého papiera a je 50 x 70 cm. Gramáž papieru až 350 gr. Výhodou je, že dokáže v jednom prechode spraviť až 28 bíg pri rýchlosti 7000 hárkov za hodinu.

Váš internetový prehliadač je zastaralý

Pre správne zobrazenie stránky si prosím aktualizujte svoj interentový prehliadač. Aktualizovať prehliadač

×